Üye Sanatçılar
 • Resim
 • Heykel
 • Seramik
 • Fotoğraf
 • Digital Art
 • Çini
 • Cam
 • Ebru
 • Hat
 • Enstalasyon
 • Video Art
      Sergi Takvimi
    Galeri Adresleri
Üye Girişi
Untitled Document
e-posta:
şifre:
   
  >Şifremi Unuttum
 >Üye Ol
Cezmi ORHAN / İNMEK Mİ ÇIKMAK MI?

Galeri Sanatyapım, 21 Nisan 2003 tarihinde ABD'nin Irak'a saldırdığı günlerde 'Sanat Savaşa Karşı' başlığıyla başlattığı 'Kadın','İnanç Haritaları','Sanat:360 Fıçıda','I.Dünya Sanat Günü'(Sanatyapım Gazetesi)gibi temalı sergilerini sürdürmektedir. Katılımınızla, bu tematik sergi dizisinin bir yenisi daha gerçekleşecektir. Yeni sergi için belirlenen tema, Merdiven'dir. Merdiven, geçen yıl ilki kutlanan ve...devamı için tıklayınız.
Kadir ŞİŞGİNOĞLU / ÇOCUĞUN RESİM DÜNYASI VE SANAT EĞİTİMİ

Biyolojik bir varlık olduğu kadar, ruhsal bir varlık olarak da dünyaya gelen çocuk; hem biyolojik hem de ruhsal yönden gereksinimleri karşılandığı oranda yaşama bağlıdır.Yaşama bağlanma sürecinde ailesinin ve yakın çevresinin ona sunduğu koşulları, doğuştan getirdiği öz yetileriyle birleştirerek yaşam bağlarını güçlendirir. Çocuk kendini çevreleyen gerçekliği algılayıp tanırken, iletişim kurarak kişiliğinin dinamiklerini oluşturmaya başlar. Böylelikle savunmasız, korunmaya muhtaç bebek; büyüyen, gelişen çocuk bireye dönüşür...devamı için tıklayınız.
Kadir ŞİŞGİNOĞLU / MÜZE VE ÖREN YERİ GEZİLERİNİN ÖĞRENME VE GELİŞİM SÜRECİNE KATKISI

Öğrenme üzerindeki olumsuz etkilerden biri de mekanın kanıksanması, öğrenme heyecanı yaratacak özelliklerin kaybolmasıdır.Yeni alanların, mekanların,nesnelerin ve olayların algı canlılığı yarattığı eğitim dünyasında bilinen bir gerçektir. Yenilikçi yaklaşımlarla öğrenme mekanlarında sürekli değişimler yapılsa bile, mekanın sınırları çözüldüğünde öğrenmeye katkısı giderek azalmaya başlayacaktır...devamı için tıklayınız.
Mehmet ERBİL / SEVECEN, DOST İNSAN ERCAN GÜLEN

Ercan Gülen 1932 yılı İstanbul doğumludur. Resim öğrenimini İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Yüksek resim Bölümünde 1960 yılında tamamlamıştı. Öğreniminden sonra Ankara'da bir Amerikan şirketinde çalıştı. Ankara ortamına alışmış olmasına karşın onun gönlünde yurt dışına gitmek düşü vardı. Elinde olan birazcık parasıyla Paris'e gitmeyi planlarken kendisini Amerika'da buldu. Müzeleri gezerek sanat yapıtlarını özgün boyutlarıyla izleyip tanıma olanağına kavuştu. Bu incelemeleri sürerken bir zenci okulunda çalışma ortamının içinde buldu kendini...devamı için tıklayınız.
Zeliha DOĞAN YEŞİL / SİZ HİÇ TURKUAZ KELEBEKLER GÖRDÜNÜZ MÜ?

Ben gördüm. Bünyamin Balamir'in turkuvaz kelebeklerini gördüm, hem de turkuvazlar içinde turkuvaz kelebekler gördüm. Sanırım çoğumuz Kelebeklerin ateşle dansını seyretmiş, ellerimizle ateşten uzaklaştırmaya çalışmış ama tüm çabalarımıza karşın o şeffaf kanatların bir dokunuşla küçük bir alev topuna dönüşümüne engel olamamışızdır. Hani önce bir kırmızı-pembe ardından mavi ışığa dönüşümlerini... devamı için tıklayınız.